Slikarja, vizualnega ter multimedijskega umetnika Gašperja Jemca sta na ustvarjalno pot usmerila podedovano nagnjenje in družinsko okolje, v katerem se tradicionalno prakticira različne vidike umevanja likovne umetnosti.
V otroštvu in večino najstniškega obdobja je, fasciniran nad avtomobilsko industrijo, najprej sanjaril o oblikovanju avtomobilov, a se je nazadnje odločil za slikarski poklic.
Danes mednarodno uveljavljen, 25. oktobra 1975. v Kranju rojeni Ljubljančan, se je dodiplomsko in podiplomsko izobraževal na slikarskem oddelku ter na oddelku novih medijev na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Kasneje je nadaljeval s študijem slikarstva na Indiana University of Pennsylvanija v ZDA in kot Herderjev štipendist hamburškega sklada Alfreda Toepferja še kiparstva na dunajski Univerzi. Študijsko se je izpopolnjeval in ustvarjal tudi v Indiani, Los Angelesu, New Yorku, Hamburgu, Sakaideju, Valenciji, Londonu in v Moskvi. Prejel je več mednarodnih nagrad in priznanj ter svoja dela predstavil na mnogih samostojnih in skupinskih razstavah, mdr. v ZDA, Nemčiji, Rusiji, Avstriji, Italiji, Španiji, Belgiji, Sloveniji, na Japonskem, Češkem, Hrvaškem, Švedskem in v Veliki Britaniji.
Gašper Jemec ustvarja na področju slikarstva, kiparstva, instalacij, multimedijskih del in fotografije. Občasno deluje tudi kot selektor in kurator festivalov in razstav likovne umetnosti ter kot snovalec likovnih oprem in zasebnih umetniških zbirk
Kot samosvojega iskalca Gašperja Jemca pri ustvarjanju predvsem vodi ljubezen do življenja. Motivirajo ga neskončne možnosti pri upodabljanju novih pogledov na življenje, ki ga s svojo raznolikostjo in neštetimi čudeži bogati, vsi pa si ga med seboj delimo. Inspirira ga vse, kar se razvija in je novo, hkrati pa želi s svojimi deli navdihniti tudi gledalca ter ga popeljati v svet naravnih fenomenov, čudovitih občutij in dragocenih življenjskih spoznanj.
Vsebine, ki ga fascinirajo, obravnava na različne načine in skozi različne medije. Več let je kot ključni motiv in neizčrpen vir oblik v naravi pojmoval nebo z oblaki, zelenje in vodo ter njihovo medsebojno prepletanje, valovanje in dopolnjevanje. Sicer pa meni, da motiv sam izbere slikarja. Motiv ali ideja je »naročnik«, umetnik njegov »izvajalec«. Pri slikanju je dialog med idejo in njim mnogočuten in prav ta komunikacija ter temeljna želja po inovativnosti, odkritju in presenečenju porodita umetniško delo. Tu gre za pretakanje različnih občutij, misli ter slutenj v vizualni oziroma materialni podobi.
Iz besedila Barbare Plestenjak »GAŠPER JEMEC; Umetnost razkriva vrednote sveta in življenja«